Download MP3 for Blunt & Real - Shota (Official Video HD)


Listen this mp3


Share this mp3

5,021,672   21,723   1,860  

Description

http://smarturl.it/ONIMA

Lyrics: Blunt & Real
Produced by : Florent Boshnjaku, Blunt & Real

Blunt & Real
https://www.facebook.com/BluntandReal
https://www.instagram.com/bluntandreal
Snapchat : bluntofficial / realnjo


Strofa 1:
Djali u bo i forte, ferrari testarosa
Ditet e sotit krejt dojn me kon bosa.
Shqipe une jom kuq e zi ferrari testarosa,
Jeten e boj si nfilma, la vida loca.
Godas kuq e zi, pershendes kuq e zi,
Pare lek kuq e zi,
Je e fort je e zoja.
Ne flamur shkelqen shqiponja
Shqipe me dy krena, fluturon si era...


Strofa 2:
Djali u bo i forte, ta njeh krejt evropa,
Shqip fol krejt bota, Shqipe me plisa,
Tirana e Prishtina
Bashke diaspora, na nin edhe rugova,jugu dhe tropoja,
Kuq e zi e kom flamurin
Kuq e zi jon ngjyrat tona
Kuq e zi o shqiponja
Kuq e zi jom shqipe deri nvdekje une krenohna
Se fitus mka bo nona as ni gjuhe so si e jona
Se fitus mka bo nona....

Strofa 3:
Godas kuq e zi, pershendes kuq e zi,
Pare leke kuq e zi,
Je e forte je e zoja,
Ne flamur shkelqen shqiponja,
Shqipe me dy krena, fluturon si era.
Kuq e zi e kom flamurin
Kuq e zi jon ngjyrat tona
Kuq e zi o shqiponja
Kuq e zi jom shqipe deri nvdekje une krenohna
Se fitus mka bo nona as ni gjuhe so si e jona
Se fitus mka bo nona....